بیوگرافی بیگ بنگ در ادامه مطلب.....

در این پست قصد داریم تا بیوگرافی گروه پسر بیگ بنگ 빅뱅 Big Bang یا BIGBANG به شما عرضه کنیم تا بیشتر با این گروه محبوب و پر آوازه کی پاپ آشنا شوید.

گروه بیگ بنگ یک گروه پسر کره ای کی پاپ است که توسط کمپانی سرگرمی YG Entertainment تشکیل شده است. اعضای این گروه جی دراگون G-Dragon ، تاپ T.O.P ، ته یانگ Taeyang و دسونگ Daesung هستند. سونگری Seungri عضو سابق این گروه است که در سال ۲۰۱۹ از صنعت موسیقی و سرگرمی بازنشسته شد.

بیگ بنگ Big Bang یکی از موثرترین گروه‌های صنعت موسیقی کره کی پاپ است که در انتشار فرهنگ کره‌ای یا موج کره‌ای در جهان بسیار تاثیرگذار بوده است. رسانه‌ها این گروه را پادشاهان کی پاپ Kings of K-pop نامیده‌اند.

استفاده و بکارگیری ژانرهای متفاوت و متنوع موسیقی گروه بیگ بنگ توسط منتقدان موسیقی مورد ستایش قرار گرفته است. این در حالی است که اعضای گروه در تولید آهنگ‌های گروهشان سهیم هستند و آهنگساز و ترانه‌سراهای ماهری هستند.

آن‌ها با داشتن این خصوصیات و همچنین اجراهای فوق العاده و جذاب همواره الهام بخش گروه‌ها و آرتیست‌های داخلی و خارجی بوده‌اند.

بر خلاف آلبوم دبیوت آن‌ها BigBang Vol. 1 (2006) که با استقبال کم مواجه شد بقیه آلبوم‌های آن‌ها با موفقیت همراه بودند. آلبوم Lies آن‌ها حتی توانست رکورد شکن باشد و شش هفته متوالی صدرنشین چارت‌های موسیقی باشد. بیگ بنگ همچنین توانست برنده آهنگ سال از  2007 Mnet Km Music Festival و ۲۰۰۸ Seoul Music Awards شود.

پس دریافت جایزه آرتیست برتر سال از  2008 Mnet Korean Music Festival و ۲۰۰۸ Seoul Music Awards گروه فعالیت‌های خود را به ژاپن هم گسترش داد و چهار آلبوم Big Bang (2009) ،  Big Bang 2 (2011) ، Alive (2012) و Made Series (2016) را منتشر کرد که همگی موفق به دریافت گواهی طلایی انجمن صنعت ضبط موسیقی ژاپن شدند.

بعد از دو سال عدم فعالیت در کره جنوبی بیگ بنگ آهنگ‌های نوآورانه‌تر و موفق‌تری را منتشر کردند. چهارمین مینی آلبوم آن‌ها Tonight (2011) حتی توانست آن‌ها را به جایزه Best Worldwide Act از مراسم جایزه‌های موسیقی اوروپایی MTV سال ۲۰۱۱ برساند.

پنجمین مینی آلبوم آن‌ها Alive (2012) اولین آلبوم کره ای شد که توانست وارد چارت بیلبورد ۲۰۰ شود. آلبوم سوم  و بسیار تحسین شده آن‌ها Made (2016) چندین صدرنشینی در چارت‌های مختلف را در پی داشت. و همچنین توانست سومین جایزه آرتیست برتر سال از ۲۰۱۵ Mnet Asian Music Awards و اولین جایزه ۲۰۱۵ Melon Music Awards را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد. در مجموع یک و نیم میلیون نفر در کنسرت تور جهانی بعد از این آلبوم شرکت کردند که تبدیل به شلوغ‌ترین و پرجمعیت‌ترین تور کنسرت کره‌ای تاریخ شد.

بیگ بنگ رکورد ۱۸ آهنگ صدرنشین یا Number-one Songs دارد که در کجکوع ۵۱ هفته صدرنشین بزرگت‌ترین چارت آنلاین کره جنوبی یعنی ملون Melon بوده‌اند یعنی بیشتر از تمامی آرتیست‌های دیگر.

این گروه در مجموع ۱۴۰ میلیون آلبوم و آهنگ فروخته است که این تعداد در حال افزایش است و آن‌ها را تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین گروه‌های پسر جهان می‌کند.